НАД-ДУШЕК TENCEL

ПОПУСТ

2,999ден4,299ден

имање: На залиха

Comodita Home ви го претставува уникатниот над-душек Comodita Tencel!

Дизајниран за да понуди идеална потпора на вашето тело и да ги минимизира тресењата и вртењата. Изработен е од Memory пена со висока густина која дава чувство на мекост и удобност при спиењето.

Сложена конструкција – обликот како лушпа од јајце е дизајниран за да обезбеди удобност при спиењето. Се прилагодува на обликот на вашето тело и ги ослободува точките на притисокот распределувајќи ја тежината на целата површина.

Има 5cm дебелина. Подвижен над-душек кој е изработен од специјален материјал за да го олесни дишењето и да создаде здрава средина без бактерии. Ги ослободува точките на притисок и ја регулира циркулацијата. Природен, антибактериски и отпорен на инсекти и прашина.

Clear

Дополнителни информации

Димензија

200×90, 200×160, 200×180, 200×120, 200×140, 190×90