COMODITA ГРАНИТЕК СЕТ 6 ПАРЧИЊА – BELLY SHAPE

ПОПУСТ

5,449ден

имање: На залиха

Сетот садови за готвење Granitec Belly Shape доаѓа во 6 дела и покрај високиот квалитет што го претставува, тој е исклучително функционален, практичен и лесен за одржување. Се карактеризира со повеќе слоеви: содржи 4 нелепливи слоеви за обложување и керамичка арматура за одлични перформанси, густ алуминиумски материјал со надворешен слој од нелеплив слој за висока отпорност на дамки, како и висока отпорност на гребење.

Сет од 6 парчиња: 1x тенџере 20cm, 1x тенџере 24cm, 1x капак 20cm, 1x капак 24cm, 1x тава за скара 28cm и 1x тркалезна тава 28cm.

  • Материјал: Камен.
  • Упатство за употреба: Исчистете го со рака.
  • Гаранција и начин на враќање: Гаранција 2 години.