ДУШЕК COMODITA DOPIO

ПОПУСТ

6,925ден13,825ден

имање: На залиха

Душек кој ќе ви помогне да ја најдете потребната положба додека спиете.

Clear
SKU: N/A Категории: , ,

Опис

Душек со 3 години гаранција, достапен во стандардни и нестандардни димензии.

Неговата цврстина овозможува коските да ја заземат потребната положба и да бидат поставени правилно додека спиете, мускулите да бидат олабавени, а крвните садови релаксирани. Со тоа се овозможува и подобра циркулација на крвта.

Карактеристики:

Душек со дебелина од 21 см.

Душек составен од полиуретанска мемори пена. Порозна структура, лесно прилагодлив.

 

  • Горен слој кој содржи екстра удобна пена која лесно се прилагодува на вашето тело. Наменет е за сите кои сакаат поцврст душек и подобра стабилност на телото, за лица кои страдаат од болки во ‘рбетот како и за лица кои треба да спијат во одредена положба. Дизајниран е за да го ослободи стресот и притисокот во телото.
  • Airmesh странични делови  служат за оптимално проветрување, а истите овозможуваат да се отстрани влагата од душекот и да се внесе свеж воздух внатре, проветрувајќи го константно целиот душек. Овозможуваат удобно спиење со прилагодена температура и постојана терморегулација.
  • Душек со дебелина 21 см
  • Душек со 3 години гаранција

Достапен во стандардни и не-стандардни димензии

Дополнителни информации

димензии

190X90, 200X90, 160X190, 180X190, 200X120, 200X140, 200X160, 200X180