ДУШЕК COMODITA DOPIO

ПОПУСТ

6,625ден12,975ден

имање: На залиха

COMODITA DOPIO

Душек со 3 години гаранција, достапен во стандардни и нестандардни димензии.

Душек кој ќе ви помогне да ја најдете потребната положба додека спиете.

Неговата цврстина овозможува телото да ја заземе потребната положба и сите делови од телото  да бидат поставени правилно додека спиете, мускулите да бидат олабавени, а крвните садови релаксирани. Со тоа се овозможува и подобра циркулација на крвта.

Карактеристики:

Душек со дебелина од 21 см.

Душек составен од полиуретанска мемори пена. Порозна структура, лесно прилагодлив.

Горен слој кој содржи екстра удобна пена која лесно се прилагодува на вашето тело.

Наменет е за сите кои сакаат поцврст душек и подобра стабилност на телото, за лица кои страдаат од болки во ‘рбетот како и за лица кои треба да спијат во одредена положба. Дизајниран е за да го ослободи стресот и притисокот во телото.

Airmesh странични делови  служат за оптимално проветрување, а истите овозможуваат да се отстрани влагата од душекот и да се внесе свеж воздух внатре, проветрувајќи го константно целиот душек. Овозможуваат удобно спиење со прилагодена температура и постојана терморегулација.

Душек со дебелина 21 см

Душек со 2 години гаранција

Достапен во стандардни и не-стандардни димензии

Clear
SKU: N/A Категории: , ,

Дополнителни информации

Димензии

190×90, 200×140, 200×160, 200×180, 200×90, 200×120, 160×190, 180×190