ДУШЕК SILVER

ПОПУСТ

4,499ден7,499ден

имање: На залиха

Душекот Silver е душек создаден од полиуретанска пена и горниот слој е мемори пена. Има антибактериски и антиалергиски навлака со патент. Се карактеризира како полумек-полутврд душек.

Еластичноста на полиуретанската и мемори пена ќе ви нуди оптимална поддршка за вашето тело. Пената со порозна структура за проветрување ќе го подобри циркулацијата на воздухот во внатрешноста на душекот, отстранувајќи ја влажноста и внесувајќи го свежиот воздух.

Сложената конструкција е дизајнирана да обезбеди удобна површина за спиење, прилагодувајќи се на формите на телото за да создаде персонализирано искуство што ги елиминира точките на притисок.

Карактеристики:

  • Душек изработен од полиуретанска пена со порозна структура.
  • Горната површина се состои од Memory пена кој е 3 пати повоздушен од обичната вискоеластична Memory пена.
  • Дизајниран да биде мек, воздушен и да реагира.
  • Сребрени влакна во обвивки што го прават природно антимикробно и отпорно на инсекти од прашина.
  • Против лизгачка обвивка.
  • Обвивка што може да се отстрани и да се пере.
  • Дебелина 18cm.
  • 1 година гаранција.
Clear
SKU: Не е достапно Категории: ,

Дополнителни информации

Dimensioni

200×90, 200×160, 200×180