ПЕРНИЦА FRESH SAPONETTA SHREDDED

ПОПУСТ

777ден

имање: Out stock

Изберете ја вашата омилена перница и почувствувајте ја удобноста додека легнувате на неа. Само-проветрувачка перница која нуди свежина и средина подалеку од бактерии и алергии. Дизајнот ‘saponetta’ нуди посебна поддршка за сите тие кои сакаат да спијат странично.

  • Навлаката содржи влакна од гел за регулирање на температурата.
  • Материјалот 3D MESH кој се наоѓа на едната страна на навлаката служи за зголемување на проветрувањето.
  • Навлаката може да се отстрани и пере.
  • Перница изработена од Memory пена, која има неверојатна способноста на само моделирање согласно вашите физички особини.
  • Соодветната цврстина и издржливост овозможуваат да не се изобличи и да се прилагоди кога се менува положбата на спиење.

Изработена е од мемори пена која се прилагодуваа на висината на која спиете преку страничниот патент на обвивката која содржи влакна за регулирање на температурата. Нуди поддршка за вратот и за рбетниот столб да стои правилно.

Навлаката содржи влакна од гел и нуди безбедна средина за спиење без прашина, алергии и највисоко ниво на терморегулација. Содржи 3D MESH систем за странично проветрување. Навлаката може да се отстрани и пере.

Димензии: 65x50cm.

Нема на залиха

SKU: 3902049440816 Категории: ,