ПЕРНИЦА AIR MEMORY

ПОПУСТ

1,999ден

имање: Out stock

Comodita Air Memory перницата е современа и препорачана поддршка за правилно држење на телото во текот на ноќта. Во чиста и лесно одржлива хигиенска средина, изработена од најбезбедни и иновативни материјали, оваа перница ќе ви овозможи вистински регенерациски сон!

Виско-еластичната мемориска пена со висока густина, која е само-моделирачка, добро познатиот материјал кој ги идентификува клучните точки од телото и ги поддржува главата и рамената, ви гарантираат сигурна удобност и добро здравје. Слободната структура на клетките во мемори пената овозможува воздухот слободно да циркулира, го спречува навлегувањето на бактерии и непријатни мириси.

Уникатниот дизајн во форма на сапун пак, овозможува перницата Air Memory да допринесе кон здрава положба на телото во текот на спиењето.

  • Правилно го обликува држењето вратот и ‘рбетот.
  • Дозволува висока циркулација на воздухот.
  • Промовира здрава животна средина.
  • Во форма на сапун, погодна е за сите положби на спиење.
  • Одличен избор за луѓе кои спијат на страна, стомак или на грб.
  • Совршен баланс на удобност и поддршка.
  • Чувство на цврстина од средно тврда до мека нијанса.
  • Без мирис, перница која не се деформира.

Нема на залиха

SKU: 3907489130921 Категории: ,