СЕТ ЗА ГОТВЕЊЕ GRANITEC 9 ПАР.

ПОПУСТ

6,149ден

имање: Out stock

Последниот бран на иновации за садови од камен.

Составени од три гранитни слоеви и два керамички слоеви, отпорни на гребење и хемиска корозија.

GRANITEC е трослоен гранит обложен и армиран со два други слоеви на керамика за интензивна употреба. Обложеноста со ваков тип на материјал овозможува садовите од овој сет да се користат и како садови за во рерна.

  • Вашата храна нема да се лепи на садот и нема да ја изгуби хранливата вредност.
  • Рамномерна дистрибуција на топлина за готвење без горење.
  • Подготовка на храната за кратко време.
  • Лесни за одржување.

Сетот за готвење Granitec има 9 парчиња:

  • 3 тенџериња (28cm со 6L, 24cm со 4L, 20cm со 2L).
  • 1 длабока тава (28cm).
  • 1 тава за скара (28cm).
  • 4 капаци.

Сетот има 2 години гаранција.

Нема на залиха

SKU: 8681128012414 Категории: ,